Aktualitet

Ambasada e SHBA në Tiranë nderon “Dëshmorët e Atdheut”: Dhanë jetën për liri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:36 - 05/05/21 |
mapo.al

Ambasada Amerikane në Tiranë, ka nderuar 5 majin, ditën e “Dëshmoreve të Atdheut”.


Përmes një postimi në “Twitter”, ambasada shkruan se nderon kujtimin e të gjithë atyre që dhanë jetën për lirinë e Shqipërisë.


 Më tej nënvizohet se duhet kujtuar gjithmonë, guximi, përkushtimi dhe sakrificat e tyre.“Në Ditën e Dëshmorëve Shqiptarë nderojmë kujtimin e të gjithë atyre që dhanë jetën për lirinë e Shqipërisë. Le të kujtojmë gjithmonë guximin, përkushtimin dhe sakrificat e tyre”, shkruhet në postimin e ambasadës.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas