Kryesore

Ambasada e SHBA: Reformat e suksesshme në drejtësi mbështeten te gjyqtarët e rinj

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:24 - 30/05/20 |
mapo.al

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka publikuar sot pamje nga një sallë e re gjyqi imitues te Shkolla e Magjistraturës, ku do të trajtohen gjyqtarët e rinj.


Salla është bërë me financimin e USAID. Përmes një shënimi në Facebook, ambasada thekson se “reformat e suksesshme në drejtësi mbështeten te gjyqtarët e rinj”.


Postimi
Reformat e suksesshme në drejtësi mbështeten te gjyqtarët e rinj që kanë marrë trajnimin e duhur dhe janë të pajisur me mjetet e duhura për të bërë punën e tyre. Kjo është arsyeja pse USAID-i bashkëpunoi me Shkollën e Magjistraturës për të ngritur një sallë moderne të gjyqit imitues, ku mund të realizohen trajnime praktike dhe të bazuara në përvojën e drejtpërdrejtë të kandidatëve për gjyqtarë. Një sallë gjykimi e jashtëzakonshme dhe një menaxhim i mirë i procesit gjyqësor përbëjnë kompentencat thelbësore të një gjyqtari që e bën si duhet punën e tij. Bëni një vizitë virtuale në sallën e gjyqit, duke ndjekur videon mëposhtë! #ReformaNeDrejtesi #SundimiLigjit.
Etiketa: , ,

Pas