Aktualitet

Ambasada e SHBA uron 1 qershorin me vargjet e Naim Frashërit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:11 - 01/06/19 |
mapo.al

Ambasada Amerikane në Tiranë uron gjithë fëmijët me rastin e 1 Qershorit. Në urimin e postuar në faqen e vet në Facebook, Ambasada e SHBA në vendin tonë, ka zgjedhur vargjet e poetit Naim Frasheri, bashkë me mesazhin e fortë që përcjell.


“Me këto vargje të mrekullueshme nga poeti shqiptar Naim Frashëri, duam t’ju urojmë të gjithë fëmijëve në Shqipëri “Gëzuar 1 Qershorin!”– uron ambasada.
LEXO EDHE:
Politika bëhet bashkë dhe uron ditën e fëmijëve, 1 qershorin1


Etiketa: , ,

Pas