Aktualitet

Ambasada Gjermane/ Rihap zyrën e vizave dhe pasaportave


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:12 - 24/07/20 |
mapo.al

Në një status në Facebook Ambasada Gjermane në Tiranë lajmëron se zyra e saj e vizave dhe pasaportave rifillon punën normalisht ditën e hënë, më 27.07.2020.


“Takimet e konfirmuara mund të mbahen. Aplikuesve, të cilët kanë pasur takim në periudhën kohore 20.07.2020 deri më 24.07.2020 do t’u konfirmohet një takim i ri” shkruan në njoftimin e saj Ambasada Gjermane.


Statusi i plotë

+++ Rihapet Zyra e Vizave dhe Pasaportave +++Zyra e Vizave dhe Pasaportave të Ambasadës Gjermane në Tiranë rifillon punën normalisht ditën e hënë, më 27.07.2020; takimet e konfirmuara mund të mbahen. Aplikuesve, të cilët kanë pasur takim në periudhën kohore 20.07.2020 deri më 24.07.2020 do t’u konfirmohet një takim i ri.+++ Wiedereröffnung der Pass- und Visastelle +++

Die Pass- und Visastelle der Deutschen Botschaft Tirana nimmt ab Montag, den 27.07.2020, den normalen Dienstbetrieb wieder auf; bestehende Termine können wahrgenommen werden. Die von der Schließung im Zeitraum vom 20.07.20 bis 24.07.2020 betroffenen Antragsteller erhalten eine neue Terminbestätigung.

Lexo edhe :  Tentativë vrasje e armë pa leje, arrestohet 29-vjeçari në Kavajë

1


Etiketa: , , ,

Pas