Politika

Ambasadorët Soreca, Duncan dhe Moses Oness pritet të takojnë Bashën te selia e PD
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:41 - 15/09/20 |
mapo.al

Trojka e ambasadorëve të SHBA, BE dhe Britanisë së Madhe do të ketë një vizitë pasditen e sotme në selinë e PD , raportojnë burimet në media.


Takimi pritet të mbahet në oren 15:00 te selia e PD-së ku zv ambasadorja e SHBA-ve, Lejla Moses Oness, ambasadori i BE, Luigi Soreca dhe ambasadori i Britanisë së Madhe, Dunkan Norman do të zhvillojnë një takim me kryedemokratin Lulzim Basha.


Në takim pritet të jetë prezent nënkryetari i LSI, Petrti Vasili dhe perfaqësuesi i PD në këshillin Politik, Oerd Bylykbashi.
Etiketa: , , ,

Pas