Aktualitet

Ambasadori gjerman, Peter Zingraf takim në selinë blu me Lulzim BashënBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:39 - 18/09/20 |
mapo.al

Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf, po zhvillon këtë paradite një takim me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.


Lajmi bëhet i ditur nga burimet në media , të cilat thonë se takimi po zhvillohet në selinë e PD.


Nuk dihen arsyet e këtij takimi mes ambasadorit Zingraf dhe kryedemokratit Basha, por kujtojmë se ditët e fundit janë rikthyer përplasjet politike në Këshillin Politik, pasi opozita kërkon lejimin e koalicioneve parazgjedhore dhe hapje 100% të listave, kërkesa këto që nuk pranohen nga mazhoranca socialiste.


Etiketa: , , , ,

Pas