Aktualitet

Situata politike, Soreca takim me Metën, Norman me Kryemadhin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:24 - 14/09/20 |
mapo.al

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, zhvilloi sot një takim me kreun e Shtetit Ilir Meta në Presidencë.


Nuk dihen arsyet e kësaj vizite, por vlen të theksohet se takimi vjen në nisje të sesionit të ri politik dhe para mbledhjes së Këshillit Politik për Kodin e ri Zgjedhor.


Ndërkohë kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me ambasadorin britanik, Duncan Norman.Në tryezën e diskutimeve të Këshillit Politik janë dy çështje të nxehta për diskutim, implementimi i ndryshimeve kushtetuese në kodin e ri zgjedhor dhe koalicionet parazgjedhore.
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas