Politika

Ambasadori i BE-së kalon fundjavën në Qafë Shtamë














Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:56 - 28/10/18 |
mapo.al

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca,  ka zgjedhur të kalojë fundjavën me stafin e ambasadës në parkun e Qafe-Shtamës.





Qafë-Shtama, gjendet rreth 25 km në verilindje të qytetit të Krujës, duke kaluar nëpërmjet komunës së Cullit.


Qafa (1’230 m) shërben si urë lidhëse midis zonës së Krujës dhe luginës së Matit në veri.





Parku Kombëtar i Qafë-Shtamës është një nga zonat e mbrojtura dhe ka sipërfaqe prej rreth 20 km .



Mbresat e këtij udhëtimi ambasadori i ka postuar dhe në një status në twitter


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas