Aktualitet

Ambasadori i Serbisë, Vukčević i paraqet Letrat Kredenciale Presidentit Meta


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:36 - 14/10/21 |
mapo.al

Presidenti i Republikës Ilir Meta priti sot Ambasadorin e ri të Serbisë në Tiranë, Slobodan Vukčević, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale.


Presidenti Meta e uroi Ambasadorin për detyrën dhe e siguroi për mbështetje në përmbushjen e misionit të tij diplomatik në Shqipëri.


Kreu i Shtetit shprehu dëshirën se përpjekjet e tij do t’i shërbejnë rritjes së marrëdhënieve ndërmjet Shqipërisë dhe Serbisë, sidomos në fushën ekonomike, tregtare dhe turizëm.Presidenti Meta nënvizoi se dialogu Kosovë-Serbi ndërmjetësuar nga Bashkimi Europian, për normalizimin e plotë të marrëdhënieve dhe njohjen e ndërsjellë, ka rëndësi jo vetëm për të dy vendet, por edhe për rajonin dhe perspektivën e tij europiane.
<
>
46406233-228b-45bb-a2ed-56d73c08f7b4 940f44ec-1042-48cd-a41e-849a202d38e6 cf711990-469d-41bb-8d96-daa8eced2d3f
1
Etiketa: , ,

Pas