Aktualitet

Ambasadorja amerikane Yuri Kim takim në Kryeministri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:08 - 29/04/21 |
mapo.al

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka mbërritur paraditen e sotme në Kryeministri, katër ditë pas zgjedhjeve të 25 prillit

Ambasadorja mësohet se do të zhvillojë një takim në Kryeministri, ndërsa nuk dihet ende nëse me kryeministrin Edi Rama apo me këshilltarët e kreut të qeverisë.


Ende nuk dihen arsyet e vizitës së ambasadores amerikane këtë të enjte në Kryeministri. Kujtojmë që një ditë më parë, ambasadorja Yuri Kim uroi kryeministrin Edi Rama dhe PS, për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit.

Përmes një mesazhi në “Twitter”, kryediplomatja amerikane falenderoi edhe kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, që sipas saj, udhëhoqi një fushatë të fortë, që i dha zë shumëkujt dhe frymëzoi shpresë.1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas