Aktualitet

Ambasadorja e SHBA takon kryeprokurorin Çela: Përmbushni premtiminBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:35 - 29/01/20 |
mapo.al

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara, Yuri Kim ka zhvilluar sot takimin e parë me Prokurorin e Përgjithshëm Olsian Çela. Teksa uroi këtë të fundit për zgjedhjen e tij së fundi në detyrën e re, ambasadorja premtoi ndihmë teknike të vazhdueshme nga Shtetet e Bashkuara, për të ndihmuar Shqipërinë në vijimin e zbatimit të reformës në drejtësi.


Ambasadorja Kim nxiti prokurorët që të përmbushin premtimin e një gjyqësori të pavarur me drejtësi për të gjithë, t’i përqasen punës me mendësinë e shërbimit publik, integritetit dhe mbrojtjes së të drejtave të njeriut.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas