Aktualitet

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, takon përfaqësues të shoqërisë civile


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:15 - 18/06/20 |
mapo.al

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, është takuar sot me përfaqësues të shoqërisë civile, për të diskutuar mbi çështjet kryesore të vendit.


Pas takimit ambasadorja Kim theksoi rëndësinë e zërit të shoqërisë civile, si të rëndësishëm në demokracinë e një vendi.


Shoqëria cilivie kërkon lista të hapura dhe këtë kërkesë duket se ia ka paraqitur edhe ambasadores amerikane gjatë takimit.

Ambasadorja u shpreh vlerësuese për mendimet e tyre dhe sfidimin që i bën pikëpamjeve të saj.“Kishte një diskutim të madh me udhëheqësit e shoqërisë civile sot. Ata janë një zë thelbësor dhe i fuqishëm në demokracinë. Faleminderit që ndan mendimet tuaja dhe sfidoi pikëpamjet e mia”, shkruan Yuri Kim.1


Etiketa: ,

Pas