Aktualitet

Ambasadorja Kim: Përgëzoj Shqipërinë, eksportet me SHBA u rritën me 26%
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:10 - 14/02/20 |
mapo.al

Ambasadorja e SHBA në vendin tonë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me ministrin e Bujqësisë, Bledi Çuçi. Në njoftimin e ambasadës thuhet se “ambasadorja Kim përgëzoi Shqipërinë për rritjen e eksporteve në SHBA me 26 përqind”.


Ambasadorja nënvizoi rëndësinë e tregtisë së vazhdueshme midis SHBA dhe Shqipërisë dhe nxitjen e më shumë mundësive për të dyja vendet.


 
Etiketa:

Pas