Kronika

Aksidenti i mori jetën fëmijës në Kakavijë, qytetarët të revoltuar: Ambulanca ishte bosh
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:04 - 15/08/20 |
mapo.al

KAKAVIJË – Pas aksidentit tragjik të ndodhur paraditen e sotme në  “kthesën e Bularatit”, ku një fëmijë 10 vjeç i cili po kalonte rrugën është përplasur për vdekje nga një autoambulancë, qytetarët janë shprehur të revoltuar.


Ata kanë deklaruar se autoambulanca e cila po lëvizte me shpejtësi ishte bosh, ndryshe nga sa u tha se po transportonte një të sëmurë. Por policia pohon të kundërtën e asaj që shprehin qytetarët. Madje, policia bën të ditur se e sëmura është dërguar më pas në spital nga një automjet i patrullës.


Drejtuesi i autoambulancës, Admir Golemi, është shoqëruar për në ambientet e Komisariatit të Policisë.


Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes. Familja e të miturit që u përplas për vdekje po priste radhën prej tre ditësh në afërsi të doganës së Kakavijës, për të udhëtuar në drejtim të Greqisë.


<
>
Aksident ne kakavije autoambulanca Autoambulanca ne kakavije Kakavije4 Aksidenti ne Kakavije Aksidenti ne kakavije1 Aksidenti ne Kakavije2

LEXO EDHE: 

Tragjike në Kakavijë/ Ambulanca përplas për vdekje 10-vjeçarin

 


Etiketa: , , , ,

Pas