Aktualitet

Amerikanët e parë do të vaksinohen për koronavirusin brenda 20 ditëve
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:33 - 22/11/20 |
mapo.al

Amerikanët e parë që do të vaksinohen për Covid-19, mund ta marrin dozën deri me 11 dhjetor, sipas kreut amerikan të programit, bën të ditur BBC. 


Dr.Moncef Slaoui i tha CNN se plani është për të nisur implementimin, 24 orë pasi vaksina të jetë aprovuar. Deri tani, Shtetet e Bashkuara kanë 12 milionë raste të prekurish dhe 255 mijë të vdekur.


 

Ky është bilanci më i rëndë në gjithë botën.

 

Kompania Pfizer shpreson të prodhojë 50 milion doza brenda vitit 2020 dhe deri në 1.3 miliardë për 2021-shin.

Çdo person ka nevojë për 2 doza.

 

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas