Aktualitet

Analiza e Berishës: Ja pse PD me Bashën nuk ka fituar dhe nuk është rritur


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:44 - 25/09/21 |
mapo.al

Sali Berisha në takimin e radhës në Vlorë, ka bërë një analizë se përse PD me Lulzim Bashën, nuk ka fituar zgjedhje, dhe nuk është rritur.


Sipas tij, PD me Bashën nuk ka qendruar si duhet për të drejtat e njeriut. Ai tha se shumë mbështetës të PD kanë qendruar burgjeve dhe nuk është kujdesur njeri për ta.


Berisha shtoi se PD-së në vitet e Bashës i kanë munguar të rinjtë dhe intelektualët, nuk ka pasur prurje në këtë drejtim. Per Berishën, të rinjtë dhe intelektualët kanë qënë shtyllat e PD.Ai po ashtu tha se nuk është punuar me ish të përndjekurit politik.
E djathta, tha Berisha, është patriotike. Sipas tij, PD me Bashën nuk ka mbajtur qendrimet e duhura ndaj nismave si Open Ballkan, që kanë dëmtuar Kosovën dhe kombin dhe kanë fuqizuar Serbinë.

Lexo edhe :  'Foltorja'/ Gratë: Basha i vetëm në shtëpi! Berisha: Heshti për Suel Çelën


1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas