Aktualitet

Analiza e BIRN – Mapo Nesër: Rama 16-fishoi pasurinë në 15 vjet

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:24 - 23/02/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, në numrin e nesërm ka në fokus pasurinë e pushtetmbajtësit të këtyre 8 viteve në vendin tonë.Nga 60 milionë lekë që ka deklaruar në vitin 2003, deri në vitin 2018, pasuria e Edi Ramës, kryetar bashkie dhe kryeministër i Shqipërisë ka arritur shifrën e gati një milion dollarëve.


Rrjeti investigativ BIRN, në analizën që iu ka bërë skedave të pasurisë në 15 vite, arsyeton se Rama dhe bashkëshortja e tij nuk kanë burime të mjaftueshme për të justifikuar pronat apo llogaritë bankare, duke i dhënë flamurin penalizues deklaratës së dorëzuar në ILDKP.
Ende asnjë reagim nga Rama.Gjithashtu nesër në Mapo do të gjeni komente dhe analiza mbi aktualitetin në vend, rajon dhe botë.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas