Aktualitet

Anastas Janullatos bën ndërhyrje në zemër, reagon kryepeshkopata

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:34 - 27/06/20 |
mapo.al

Kryepeshkopi Anastas Janullatos ka përfunduar në spital, duke bërë ndërhyrje në zemër. Janullatos ka vendosur dje 2 stenda në zemër. Kryepeshkopata njofton se ndërhyrja është realizuar me sukses.


Po ashtu, kryepeshkopata thotë se Anastas Janullatos është në gjendje të kënaqshme. Në njoftim thuhet se për 2 ditë Anastas kthehet në Krye-peshkopatë.


Njoftimi i Kishës Ortodokse të Shqipërisë:


NJË PERIPECI E VOGËL ME SHËNDETIN E KRYEPISKOPIT ANASTAS


Pasditen e së premtes, dt. 26 qershor 2020, Kryepiskopi i Tiranës, Durrësit dhe i gjithë Shqipërisë, Fortlumturia e tij, Anastasi, u shtrua në një spital privat në Tiranë, për shkak të shqetësimeve kardiake.

Pas ekzaminimeve, u konstatua stenozë e arteries së zemrës dhe brenda ditës u realizua me shumë sukses ndërhyrja angioplastike, me vendosjen e dy stentave. Lavdi Zotit, sot, ditën e shtunë, shëndeti i tij paraqitet veçanërisht i kënaqshëm.

Mjekët e informuan se brenda dy ditësh do të jetë në gjendje të kthehet në Kryepiskopatë.

Kryepiskopata e Hirshme e Tiranës dhe Durrësit,

27 qershor 2020


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas