Sport

Ançeloti i del në mbrojtje Hysajt: Kemi luajtur mirë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:54 - 14/09/18 |
mapo.al

Trajneri i Napolit, Karlo Ançeloti ka dalë në mbrojtje të lojtarëve të tij, sidomos ndaj repartit të prapavijë, ku luan dhe mbrojtësi kuqezi, Elseid Hysaj.


Napoli pësoi tetë gola në dy ndeshjet e para të takimit kundër Liverpulit dhe Volfsburgut në miqësore, përpara se të pësonte tre të tjerë në Sampdoria në Serie A ndeshjen e fundit.


Sidoqoftë, Ançeloti tha në një konferencë për shtyp: “Të thuash se mbrojtja e Napolit është e dobët, sepse ne kemi pranuar shumë gola nuk është realitet.“Ekipi, në tre ndeshjet tona, luajti mirë nga pikëpamja mbrojtëse. Sulmi më shqetëson, pasi Mertens dhe Milik nuk e meritojnë stolin. Gjithsesi, unë nuk kam marrë një vendim. Ata janë në të njëjtën gjendje dhe kanë shumë cilësi.


Filozofia ime ndoshta nuk është e lidhur me një identitet të vetëm sepse më pëlqen një lojë kaluese dhe gjithashtu më pëlqen një lojë e gjatë me top. Më pëlqen sulmi dhe mbrojtja”,- u shpreh Ançeloti.Etiketa: , , , ,

Pas