Aktualitet

Andi Bushati: Neveria e komisionit anti-Meta, deputetë që janë gati të…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:57 - 08/05/21 |
mapo.al

Gazetari Andi Bushati ka komentuar mbledhjen e sotme të Komisionit Hetimor për shkarkimin e kreut të shtetit, Ilir Meta.


Bushati shprehet se ky komision përbëhet nga deputetë që janë të gatshëm të përdhunohen deri në fund nga partia.


Shumica e deputetëve të këtij komisioni nuk kanë fituar në zgjedhjet e 25 prillit dhe duket se po i bëjnë shërbimin e fundit PS me hetimin ndaj Metës.“Çfarë neverie ky komisioni anti Meta, i përbërë nga limonë të shtrydhur që duan të dëshmojnë se janë të gatshëm deri në fund të përdhunohen nga partia”,– shkruan Bushati në një postim në Facebook.Anëtarët e komisionit hetimorAlket Hyseni – Kryetar

Myslym Murrizi – Nënkryetar

Klotilda Bushka – Sekretar

Lexo edhe :  Meta dekoron 4 ish-të përndjekur politikë në Korçë: Luftuan për demokracinë

Vasilika Hysi – Anëtar

Elena Xhina – Anëtar

Spartak Braho – Anëtar

Halil Jakimi – Anëtar

Nikolin Staka – Anëtar

Arlind Carcani – Anëtar

Ermonela Felaj – Zëvendësues

Xhemal Qefalia – Zëvendësues

Eugen Bojaxhi – Zëvendësues

1


Etiketa: , , ,

Pas