Aktualitet

Angela Merkel dridhet përsëri, momente prekëse (VIDEO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:16 - 10/07/19 |
mapo.al

Kjo është hera e tretë në 2 javë që kancelarja gjermane Angela Merkel fillon të dridhet gjatë një dalje publike. Më parë u tha se ishte thjesht mungesë dehidratimi, por mesa duket nuk është kështu. Megjithatë asgjë zyrtare nuk ka, nëse Merkel vuan nga ndonjë sëmundje që ai shkakton këto të dridhura të fuqishme.


Kësaj here gjatë takimit me Kryeministrin e Finlandës, dhe në një moment veçanërisht të sikletshëm, kur notat muzikore po luanin himnin kombëtar dhe sytë e të gjithëve ishin drejtuar te kancelarja dhe miku i saj.Kancelarja Angela Merkel është 64 vjeçe dhe sipas stafit të saj, ajo ka shëndet të shkëlqyeshëm. Sipas burimeve qeveritare të cituara nga agjencia Reuters, dridhjet janë një problem psikologjik.Etiketa: , ,

Pas