Aktualitet

Angela Merkel lamtumirë mes lotëve (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:39 - 27/09/21 |
mapo.al

Dje ishte një natë e vështirë për Angela Merkel.


Kamerat kanë filmuar kancelaren gjermane ditën e sotme e dëshpëruar për rezultatin humbës në zgjedhjet e së dielës.


Ajo mori pjesë në zgjedhjet e djeshme në selinë e Unionit të Krishterë (Konraus Adenauer Hause) në Berlin së bashku me zyrtarë të tjerë të partisë.Merkel me sa duket e ka pasur të vështirë për të mbajtur lotët. Kancelarja në largim mbante një maskë të zezë dhe ishte e vështirë të shihej fytyra e saj e njomur me lot.
Përveçse e emocionuar, ajo është gjithashtu e zhgënjyer me rezultatin poshtërues të Unionit të Krishterë (CDU / CSU).

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas