Aktualitet

Angelina Jolie bën gjestin human për fëmijët e uritur
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:16 - 26/03/20 |
mapo.al

Aktorja e famshëme, Angelina Jolie ka dhuruar 1 milionë dollarë për organizatën ‘No Kid Hungry’ për të ndihmuar fëmijët që nuk kanë të ushqehen ndërsa pandemia botërore vazhdon të përhapet dhe nuk dihet përsa kohë do vazhdojë të zgjasë kjo situatë.


See the source image


Që nga kjo javë 1 miliardë fëmijë nuk shkojnë në shkollë për shkak të mbylljes së tyre nga koronavirusi.“Shumë fëmijë varen nga ushqimi dhe kujdesi që marrin gjatë orarit të shkollës. No Kid Hungry po bën përpjekje për të arritur tek sa më shumë prej këtyre fëmijëve që të jetë e mundur”, tha aktorja në një deklaratë.


See the source image


Aktorja u shpreh se organizata po përdor burimet e saj për të siguruar që fëmijët të marrin ushqim.


 


Etiketa: ,

Pas