ShowBizz

Angelina Jolie humb në gjyq kundrejt Brad Pitt


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:35 - 20/11/20 |
mapo.al

Angelina Jolie-së iu refuzua kërkesa për të hequr gjyqtarin John W. Ouderkirk nga mbikëqyrja e divorcit të saj me Brad Pitt dhe çështjen e kujdestarisë familjare.


Në dokumentet e gjykatës të depozituara të hënën, Gjykata Superiore e Kalifornisë në Orange County vendosi që gjykatësi Ouderkirk, që ka martuar ish-çiftin në 2014, do të vijojë me çështjen.


 

Në gusht, Angelina Jolie, 45, kishte kërkuar heqjen e Ouderkirk pasi nuk kishte zbuluar plotësisht marrëdhëniet e saj të biznesit me avokatët e Pitt.Në një dokument të paraqitur në atë kohë në Gjykatën Superiore të Los Anxhelosit, Jolie argumentoi që Ouderkirk duhej të ishte hequr nga çështja për shkak të marrëdhënies së tij me njërën nga palët.1


Etiketa: , ,

Pas