Aktualitet

Anglezët sulmojnë ambasadën bullgare në Londër, e ngatërruan me flamurin italian


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:28 - 13/07/21 |
mapo.al

Të dëshpëruar nga humbja në finale përballë italianëve, një pjesë e tifozëve anglezë dolën në rrugët e Londrës të tërbuar, ku nuk munguan edhe incidentet e përplasjet me policinë.


Por, një episod e shndërron inatin e tyre në qesharak.


Ambasada Bullgare në Londër tha se një turmë e vogël tifozësh anglezë ishin përpjekur pas përfundimit të ndeshjes që të shkulnin flamurin e vendosur në këtë ambasadë.Arsyeja?
Kujtonin se ishte flamuri i Italisë. Flamuri bullgar ka të njëjtat ngjyra me atë italian, me ndryshimin e madh se jeshilja është në mes dhe vijat i ka horizontale, jo vertikale si ai italian.Incidente pati edhe në Wembley, kur një grup tifozësh anglezë dhunojnë kundërshtarët e tyre në mënyrë brutale dhe e gjitha kjo ndodh në prani të policisë e cila nuk ka çfarë të bëjë.

1


Etiketa: , , ,

Pas