Aktualitet

Anglezi tenton të kalojë në Portin e Durrësit me BMW të vjedhur, arrestohet
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:07 - 15/09/20 |
mapo.al

DURRËS – Ndalohet një shtetas anglez, për veprën penale “Trafikimi i mjeteve motorike”.Shërbimet e Policisë Kufitare, në zbatim të masave për parandalimin dhe goditjen e krimeve ndërkufitare, kanë intensifikuar kontrollet në dalje dhe në hyrje, në Portin e Durrësit.


Si rezultat i kontrolleve të shtuara, bazuar edhe në analizën e riskut të bërë nga shërbimet e Policisë Kufitare, është kaluar në vijën e dytë, për kontroll më të imtësishëm, shtetasi K. C., i cili po drejtonte mjetin tip “BMW”.Pas verifikimeve të thelluara, në bashkëpunim me DVP Durrës dhe Interpol Tirana, rezultoi se mjeti “BMW” ishte vjedhur në Angli më datë 28.08.2020.Në vijim të veprimeve hetimore, specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në DVP Durrës bënë ndalimin e shtetasit anglez K. C., 55 vjeç, për veprën penale “Trafikim i mjeteve motorike”.

Lexo edhe :  E rëndë në Portin e Durrësit - Punonjësja përplaset për vdekje nga trajleri


Etiketa: , , ,

Pas