Kronika

Angli/ U kap me 200 mijë paund drogë, dënohet shqiptari

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 16:46 - 18/01/19 |
mapo.al

Një i ri shqiptar është vënë në pranga dhe është dënuar në Mbretërinë e Bashkuar pasi u kap me një sasi droge, e cila sipas përllogaritjeve kapte vlerën 200 mijë paund.


Ai ishte shpërndarës droge, ndërsa policia po e ndiqte nga pas duke e gjurmuar në një park makinash në Bilstol, ku prej aty, shqiptari, Endrit Vishaj po priste instruksione nga personi që i kishte dhënë sasinë e drogës.Capture

Në këto momente ai u hodh nga makina tip BMW që po ngiste dhe tentoi të largohej, por autoritetet menjëherë e arrestuan.


Sipas mediave, 18-vjeçari shqiptar hyri ilegalisht në Mbretërinë e Bashkuar në moshën 16 vjeçare, ndërsa u fsheh në një kamion. Ai u shpall fajtor dhe u dënua me 4.4 vite paraburgim dhe u dërgua në një institucion riedukimi në Angli.


Etiketa: , , ,

Pas