Aktualitet

Angli/ Zhduket 6-vjeçari, ra në lumë teksa peshkonte me të atin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:32 - 17/08/19 |
ro ot

Ekipet e shpëtimit po kërkojnë për një djalë të humbur gjashtë vjeçar, i cili ra në një lumë teksa peshkonte me të atin. Lucas Dobson u zhduk pasi ra në Lumin Stour në Sandwich, Kent, rreth orës 1.20 të së shtunës.

Dhjetëra vullnetarë u rreshtuan për të ndihmuar ekipet speciale të zhytjeve dhe shërbimet e urgjencës ndërsa kërkimi filloi të dielën në mëngjes.


Një zëdhënës i Shërbimit Zjarrfikës dhe të Shpëtimit shtoi: “Shërbimet e urgjencës po punojnë gjatë brigjeve të lumit në Stour.”

1Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas