Aktualitet

Anglia karantinohet sërish, qytetarët të bllokuar deri në dhjetor


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:59 - 05/11/20 |
mapo.al

Një bllokim i ri 4-javor ka filluar në Angli, në mesnatë.


Qytetarëve iu është kërkuar të qëndrojnë në shtëpi ndërsa dyqanet, baret, restorantet, pubet dhe palestrat janë të mbyllura.


 Policia ka njoftuar ndëshkime për shkeljen e rregullave, ndërsa izolimi do të përfundojë më 2 dhjetor.Më herët, kryeministri Boris Johnson paralajmëroi se niveli i vdekshmërisë nga pandemia do të jetë dyfish më i lartë gjatë dimrit se ai i regjistruar në valën e parë të infeksionit.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas