Sport

Anglia me sytë nga derbi Manchester City-Chelsea               Publikuar në : 12:40 - 10/02/19 |
mapo.al

Sot dashamirësit e futbollit anglez, mezi po presin orën 17.00 për të parë një përplasje të fortë, mes Manchester City dhe Chelsea. Ndeshja që zhvillohet ne Etihad, ka pritshmëri të madhe për tifozët e City, që kërkojnë me ngulm të barazojnë Liverpoolin kryesues me 3 pikë.


Chelsea nga ana tjetër do të duhet të tregojë forcë pasi revani i Manchester United me 10 fitore radhazi e ka lënë pas skuadrën e Abramovic, që tashmë i duhet të luftojë për zonën Champions.

Ndërkohë mbështetësit e Liverpool luten që djemtë e Sarrit të mund të ndalojnë ekipin e Guardiolës, dhe me 3 pikë para e me një ndeshje më pak, The reads shpresojnë të ruajnë udhëheqjen në Premier League, për të realizuar ëndrrën disa vjecare të titullit.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas