Aktualitet

Ankthi i Listave-Mapo nesër: Rama nën presionin për individë të pastër, Basha për emra të rinj


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:53 - 07/03/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, në numrin e nesërm ka në fokus paraqitjen e listave të kandidatëve për deputetë nga forcat kryesore politike që garojnë në zgjedhje.

Sot deri në mesnatë do të mësohet se cilët do të jenë deputetët e legjislaturës së ardhshme parlamentare, pas zgjedhjeve të 25 prillit, dhe pas krizës më të thellë politike dhe ekonomike që ka përjetuar vendi vitet e fundit.


Ndërsa Edi Rama është nën një trysni të fortë për emra larg krimit dhe korrupsionit, sfida për Lulzim Bashën është paraqitja me politikanë të rinj, të pakonsumuar e premtues.

1Etiketa: , , , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas