ShowBizz

Anthony Hopkins i bie pianos? Ja kush është fansja e tij

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:33 - 12/08/19 |
mapo.al

“Fansja ime më e madhe”.


Kështu e përkufizon macen e tij Anthony Hopkins, që mbi gjunjët e aktorit, duket se e vlerëson shumë muzikën klasike.

Aktori ka nisur të luajë në piano në moshën 6-vjeçare dhe në fillim të karrierës së tij teatrale, Anthony, i ri asokohe, u pranua në Welsh College of Music and Drama, falë aftësisë për të luajtur në piano.


Ditët e shkuara, Hopkins kishte shpërndarë një tjetër video ndërkohë që luante diçka të tijën në piano, duke marrë shumë komplimente dhe mijëra klikime.


Nuk është e gjitha. Hopkins është edhe kompozitor, kolona zanore të të cilit janë në tri filma si: Return Journey” (1990), “August” (1996) dhe Slipstream (2006), si dhe albume të ndryshme të regjistruar me muzikë klasike.Etiketa: ,

Pas