Aktualitet

Antony Blinken takim me kryeministrin Rama në Bruksel


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:38 - 13/06/21 |
mapo.al

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të zhvillojë këtë të dielë një takim me kryeministrin Edi Rama


Mësohet se takimi do të zhvillohet në Bruksel. Lajmin e bën të ditur Departamenti Amerikan i Shtetit. DASH njofton se takimi do të zhvillohet në orën 17:30.


Pak ditë më parë, Sekretari Amerikan i Shtetit, firmosi vendimin për të shpallur “non grata” në SHBA ish-Kryeministrin Sali Berisha dhe familjen e tij.Berisha reagoi ashpër duke e cilësuar vendimin si të pabazuar, ndërsa kërkoi publikimin e fakteve dhe provave mbi të cilat është marrë ky vendim.Gjithashtu, Berisha ngriti padi në një prej gjykatave franceze për Sekretarin Blinken. Ish-kryeministri Berisha akuzoi se vendimi është një lobim i George Soros dhe Edi Ramës.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas