Bota

Apartamenti përfshihet nga flakët, 3 të vdekur në Paris

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:59 - 22/06/19 |
mapo.al

Një ndërtesë në kryeqytetin francez të Parisit është në alarm nga flakët e mëdha. Një apartament është përfshirë nga zjarri dhe për pasojë 3 persona kanë humbur jetën. Ndërkohë deri tani raportohet për 27 të lënduar. Mësohet se zjarri nisi rreth orës 05:00 dhe ka zgjatur për 4 orë. Në vendngjarje kanë shkuar rreth 200 forca zjarrfikëse për të shuar flakët.


Etiketa: , ,

Pas