fbpx

Aktualitet

Apeli/ 5-vjecari humbet në plazhin e Spillesë, kërkon familjarët

               Publikuar në : 14:30 - 19/07/19 |
mapo.alm

Një 5-vjecar ka humbur në plazhin e Spillesë në Durrës. Lajmi është njoftuar nga Federata Shqiptare “Vrojtuesit e Plazhit dhe Shpëtimit në Ujë”, përmes rrjeteve sociale, të cilët ndërsa shpërndajnë foto të vogëlushit që kërkon prindërit, kërkon ndihmën e qytetarëve për ta bashkuar atë sa më parë me familjarët.


“Ky është Samuel Xhepa, vogëlushi 5 vjeçar, i cili ka humbur në plazhin Leonardo, në Spille. Samueli u vu re nga Marlindi, Vrojtuesi i Plazhit,i cili menjëherë i ofroi ndihmë pasi vogëlushi ishte pickuar nga një peshk. Pas një bisede me vogëlushin, Samueli i tregoi se i ati quhet Sinan Xhepa. Marlindi ka njoftuar autoritetet lokale dhe së bashku me Samuelin janë ende në pritje të familjes së vogëlushit. Nëse e njihni vogëlushin dhe prindërit e tij, ju lutemi të jepni ndihmën tuaj që Samueli t’u bashkohet sa më shpejt prindërve.”- shkruhet në faqen e facebook të Federatës Shqiptare “Vrojtuesit e Plazhit dhe Shpëtimit në Ujë”.

Etiketa: , ,

Pas