Aktualitet

Apeli i mjekes së infektivit: Vendosni maskën, është kaq shumë e rëndësishme


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:37 - 10/08/20 |
mapo.al

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ministrja e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka bërë publik thirrjen e mjekes së Infektivit, Nevila Gjermeni.


“Kam që dje në orën 7:30 që kam dalë nga shtëpia, gjë që e bëj çdo ditë këta 5 muaj dhe të gjithë kolegët tanë. Është e lodhshme për ne, është sfilitëse për pacientët, ashtu sikurse edhe për ne.


Bëni gjithçka që të kujdeseni për veten, bëni gjithçka që të lehtësoni vuajtjet tuaja dhe të familjeve tuaja, bëni gjithçka që të na lehtësoni punën, bëni gjithçka që t’ia dalim. Vendosni maskën, është kaq shumë e rëndësishme”, thotë Gjermeni.1
Etiketa: , ,

Pas