Aktualitet

Apeli i mjekes së QSUT: Opsioni i vetëm për të luftuar Covid-19 në mungesë të vaksinës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:55 - 03/08/20 |
mapo.al

Mjekja e QSUT, Dr. Dhurata Tarifa ka bërë një apel të fortë për qytetarët në një kohë kur përhapja e koronavirusit vazhdon në masë.


Ajo thekson se në mungesë të një vaksine, opsioni i vetëm për të luftuar Covid-19 është mbrojtja.


“Prej 6 muajsh po bashkëjetojmë me një virus të padukshëm shumë virulent. Në mungesë të një vaksine për të luftuar këtë virus mbetet opsioni i vetëm, mbrojtja. Mbrojtja është në tri forma. Së pari, vendosja e një maske, e cila duhet të jetë shumë e puthitur në fytyrë. Së dyti, është distancimi fizik. Dhe së treti është higjiena personale dhe ajo territoriale”,– shprehet mjekja.


Apelin e mjekes mund ta dëgjoni të plotë në videon e mëposhtme.


 


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ogerta Manastirliu (@manastirliu.ogerta) on


Etiketa: ,

Pas