Aktualitet

Apeli kthen për hetim “Velierën”, prokuroria ka tre muaj kohë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:11 - 22/04/21 |
mapo.al

Gjykata e Apelit të Durrësit ndryshon vendimin e Gjykatës Durrës të datës 2 shkurt 2021 dhe kthen aktet pranë prokurorisë për vazhdimin e hetimeve sipas pjesës arsyetuese të  vendimit. Hetimet duhet të përfundojnë brenda 3 muajve.


Në 2 shkurt të këtij viti Gjykata e Shkallës së Parë Durrës vendosi mbylljen e çështjes Veliera dhe pushimin e hetimeve.


Vendimi i Gjykatës që i  hapi rrugë vazhdimit të punimeve tashmë në fazë intensive, u kundërshtua ashpër nga përfaqësues të Shoqërisë Civile, e cila e apeloi këtë vendim në Apel.Në një prononcim pas përmbylljes së seancës, ambientalisti Sazan Guri kërkoi reagimin e qytetareve durrsak.1


Etiketa:

Pas