Kryesore

Aplikimi online për kartat ID dhe pasaportat, Rama sqaron procedurën
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:21 - 11/05/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar procedurat për aplikimin online ne e- Albania për kartat ID dhe pasaporta që do të ofrojë lehtësime dhe heqjen e radhëve të njerëzve për shkak të Covid-19.


Pasi bëhet aplikimi në e-albania, Policia e Shtetit ka një afat 8 ditor për të  kryer verifikimet me procedurë normale dhe vetëm 24 orë për verifikimet me procedurë të përshpejtuar.


Pas kryerjes së verifikimeve, qytetari njoftohet me e-mail për të marrë orarin e paraqitjes fizike për dhënien e gjurmëve biometrike në zyrën përkatëse të kompanisë Aleat.Statusi i Ramës:


SQARIM PËR SHUMË KOMENTE MBI APLIKIMET PËR KARTË ID APO PASHAPORTË


PROCESI ËSHTË LEHTËSUAR NDJESHËM DHE KOHA ËSHTË PËRGJYSMUAR ME HEQJEN E SPORTELIT E TË RADHËS NË KOMISARIAT😊

Karta ID apo Pashaporta Biometrike tanimë merren duke aplikuar online në e-albania

Lexo edhe :  Video - Kur Edi Rama deklaronte se nuk ka humbur në arbitrazhe, por ka fituar

👉 https://e-albania.al/…/DP…/13851/DPPSH_13851_n3_s3_ëeb.aspx…

Pasi merr aplikimin Policia e Shtetit ka një afat deri në 8 ditë për verifikimet me procedurë normale dhe vetëm 24 orë për verifikimet me procedurë të përshpejtuar

Pas kryerjes së verifikimeve, qytetari njoftohet me e-mail për të marrë orarin e paraqitjes fizike për dhënien e gjurmëve biometrike në zyrën përkatëse të kompanisë Aleat. Procesi kryhet sipas orarit të dhënë online dhe në kushte sigurie të plotë antiCOVID19😊


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas