Sport

Apolonia siguron ngjitjen në Superligë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:39 - 05/07/20 |
mapo.al

Apolonia ka siguruar matematikisht ngjitjen në Kategorinë Superiore.


Fierakët e Artan Mërgjyshit triumfuan me rezultatin 1-2 ndaj Lushnjës në derbi, duke prerë zyrtarisht biletën për rikthimin në elitë.


Gjata dhe Mihana ishin autorët e golave për fierakët, ndërkohë që për Lushnjën golin e vetëm e shënoi Pepa.


Në sfidën tjetër Pogradeci triumfoi me rezultatin 2-0 ndaj Besës.


Me këtë triumf, liqenorët janë ngjitur në vendin e dytë, kur kanë mbetur edhe 2 ndeshje nga fundi i kampionatit.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas