Teknologji

Apple Watch Seria 5, mbretëresha e orëve të mençura…

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:21 - 25/10/19 |
ro ot

Kur Apple prezantoi orën e saj inteligjente në 2015, pritja qe e vakët dhe disa kritikë pretenduan se nuk do të kishte kurrë suksesin e iPod ose iPhone.Por shitjet e Apple Watch eklipsuan shpejt çdo smartwatch tjetër dhe me rritjen e interesit për teknologjinë “ që mund të mbahet në trup”, këtë vit kjo ore pritet t`ia kalojë edhe shitjes të atyre zvicerane të marra së bashku.


Seria 5 e orave digjitale të Apple-it, edhe pse kushtojnë nga 399 £ dhe më lart, duket se do të vazhdojë dominimin e firmës në tregun e smartwatch, dhe këtë, e ka me meritë.
Ekranin e kanë OLED, me ikona që mund të hapin shumë shpejt një program, e ofrohen dhe funksione për çdo lloj sporti.Funksioni ECG apo ai i matjes në kohë reale të parametrave të zemrës, në këtë seri vjen i përmirësuar.


Një element tjetër i rëndësishëm është autonomia e baterisë, e po ashtu, edhe fakti që ekrani qëndron i hapur gjithë kohën!

1


Etiketa: , , , , ,

Pas