Teknologji

“Apple” zbulon emoji-t që do të vijnë këtë vit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:23 - 23/07/19 |
ro ot

Kompania gjigante ‘Apple’ ka zbuluar disa nga emoji-t që do të vijnë këtë vit në sistemin operativ të ardhshëm ‘iOS 13. Ekzistojnë gjithsëj 59 emoji të cilat të do shfaqen për herë të parë.


Një nga ndryshimet më të mëdha që Apple po lanson është një përditësim i madh i emojit të “mbajtjes së duarve”, që zakonisht përdoret për të përfaqësuar çiftet dhe marrëdhëniet.


Do të ketë edhe më shumë ikona me aftësi të kufizuara, me ‘emoji’ të ri që përshkruajnë aparate dëgjimi, këmbë proteza, karrige me rrota dhe shumë të tjera të cilat zbulohen zyrtarisht në shtator.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas