Sport

Arbitri agresor, kolegët e vlerësojnë si më të mirin në kampionatin francez
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:58 - 04/05/18 |
mapo.al

Tony Chapron, arbitri që u pezulluar me 6 muaj pasi pengoi me dashje një futbollist në ndeshjen Nantes-PSG, është zgjedhur nga kolegët e tij të Kategorisë së Parë dhe Kategorisë së Dytë të futbollit francez si arbitri më i mirë i sezonit 2017-201


Çmimi do t’i jepet arbitrit në 13 maj, por “Le Parisien” thotë se ka mundësi që këtë vit të mos dorëzohet fare.


Duke u përpjekur të kthehej me shpejtësi në mbrojtje, braziliani i Nantes u përplas me gjyqtarin Chapron. Pasi u rrëzua, arbitri fillimisht tentoi ta pengonte lojtarin e më pas i tregoi kartonin e dytë të verdhë, duke e përjashtuar nga ndeshja.

Etiketa: , ,

Pas