Aktualitet

Ardian Isufi publikon foto veçanta të Lubonjës në Spaç

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:19 - 29/05/19 |
mapo.al

Dekani i Fakultetit të Arteve, piktori i njohur, Ardian Isufi njihet për miqësinë që ka me Fatos Lubonjën. Sot, Isufi ka shoqëruar shkrimtarin dhe analistin në një aktivitet që është bërë në Spaç, pikërisht në ambjentet e mbetura nga burgu famëkeq i kohës së komunizmit.


Në Spaç sot është luajtur muzikë, janë lexuar poezi dhe pjesë të tjera, nga librat e autorëve që kanë vuajtur dënimin aty. Në faqen e tij në Facebook, Isufi ka ndarë disa foto të veçanta të Lubonjës.


<
>
lubonja1 lubonja3 lubonja5 lubonja4 lubonja2
Etiketa: , ,

Pas