Aktualitet

Argjentina fiton Copa America ndaj Brazilit, Messi ngre trofeun e parë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:55 - 11/07/21 |
mapo.al

Argjentina shpallet kampione e ”Copa America” ku arriti të mposhtë në finale Brazilin me rezultatin 1-0.


Ángel Di María me golin e tij në minutën e 22-të i dha trofeun e rëndësishëm Argjentinës, dhe trofeun e parë Lionel Messit me kombëtaren.


90-të minuta emocione në ”Maracanã”, ku nuk munguan rastet për të dyja skuadrat, por Argjentina arriti ta ruajë portën e paprekur deri në fund.Messi pati shansin të shënojë në këtë finale, por nuk ia doli, ndërkaq Sulmuesi i Everton, Richarlison kishte shanset më të mira të Brazilit, duke parë një përpjekje të përjashtuar për offside dhe më pas duke goditur gishtat e portierit Emi Martinez.
Në fund, trofeu i ”Copa America” shkon për herë të parë për Messin dhe pas 28 vitesh për Argjentinën.1


Etiketa: , , ,

Pas