KMR

Ariu i uritur terrorizon zonën, ha dhinë dhe futet në shkollë në këtë vend…
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:16 - 22/08/18 |
mapo.al

Autoritetet rumune vranë një ari pasi hëngri një dhi dhe pastaj u fut në një shkollë në rrethin rumun Hargit.


Ariu u shfaq herët në mëngjes në këtë rreth, duke frikësuar banorët e zonës, raportonjnë mediat vendase.


Shkolla ishte e zbrazët për shkak të pushimeve verore dhe zyrtari lokal Sandor Petres tha se ariu sulmoi një dhi të një fshatari. Autoritetet arritën të mbanin ariun në zonën e largët dhe e vranë.


<
>
5b7c0ea463bfc-media_2d5356b987964d189ee46e664679be05-DMID1-5fv19isdi-640x360 gj *COMPOSITE* Brown bear in RomaniaEtiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas