Kryesore

Armando Sadiku nuk do largohet nga Levante


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:56 - 26/07/18 |
mapo.al

Armando Sadiku me shumë mundësi do të qëndrojë te Levante, të paktën deri në janar.


Skuadra gjatë përgatitjeve për sezonin e ri ka hasur një problem serioz në fazën sulmuesi.


Emmanuel Boateng ka dëmtuar meniskun e gjurit e për rrjedhojë do të mungojë në fillimin të sezonit.Klubi nuk ka planifikuar të blejë një sulmues tjetër, me Sadikun dhe Roger që do të luftojnë për vendin e titullarit.
Edhe nëse sulmuesi shqiptar nuk preferohet zgjedhje e parë, do të jetë i domosdoshëm si alternativë në stol.Pikërisht në momentin ku largimi i Sadikut në La Liga ishte thuajse i sigurtë (kishte oferta nga Turqia dhe Greqia), nga Levante vjen sinjali për një tjetër shans për të në futbollin elitar spanjoll.

1


Etiketa: , ,

Pas