Aktualitet

COVID-19/ Armani do të prodhojë veshje falas për stafin spitalor

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:55 - 27/03/20 |
mapo.al

Giorgo Armani, ikona e modës italiane, njoftoi se të gjitha fabrikat e tij të prodhimit në Itali, do të prodhojnë veshje spitalore të cilat do të përdoren vetëm një herë. Këto veshje do të mbrojnë stafin mjekësor, i cili është duke u përballur me pandeminë globale COVID-19.


See the source image


Ditë më parë, Armani ka dhuruar një shumë prej 2 milionë euro për spitalet e Bergamos, Piacencës dhe Versilias. Ikona e modës Giorgo, i dërgoi së fundi një letër gazetave më të mëdha italiane, përmes të cilës falenderonte punonjësit e shëndetesisë për sakrificat e tyre.


See the source image


Është prekëse t`ju shohësh të impenjuar në punën tuaj mes vështirësishë dhe sforcimesh të mëdha që tashmë i njohim të gjithë. Por është mbi të gjitha prekëse t`ju shikojmë duke qarë”, shkruante ai, duke shtuar : “Jam aty pranë jush”!

See the source image

 

 


Etiketa: ,

Pas