Sport

Armiku i Allegrit çmendet pas Sensit: Si Iniesta, lëvizje fenomeni
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:04 - 02/09/19 |
ro ot

Një asist për golin e Lautaro Martinez në momentin e 1-0, por sidomos lëvizja e bukur brenda zonës së rreptësisë duke fituar penalltinë që më pas u shndërrua në gol nga Romelu Lukaku për 2-1 final.Menjëherë pas penalltisë, elozhet për ish-mesfushorin e Sassuolos kanë ardhur sidomos nga komentatorët, mes tyre opinionisti, Lele Adani, ish-futbollist, armik me Massimiliano Allegrin kur drejtonte Juventusin (shumë debate mes tyre!).


“Sensi është gjithmonë në vendin e duhur. Tranversën e goditi ai, asistin për Lautaron e dha ai, pa harruar vallëzimin brenda zonës së rreptësisë duke fituar penallti. Gjithmonë ai! Lëvizja që bëri te penalltia e fituar është prej fenomeni dhe po e ekzagjeroj pak më shumë: një lëvizje alla Iniesta!”.


Etiketa: , , , ,

Pas