Aktualitet

Arnautoviç sharje dhe racizëm ndaj futbollistit shqiptar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:06 - 14/06/21 |
mapo.al

Marko Arnautoviç shënoi golin e 3-të që në fitoren e Austrisë në takimin kundër Maqedonisë së Veriut.


Por në vend që këtë moment ta shijonte duke festuar, sulmuesi austriak me origjinë serbe ofendon me fjalë një nga lojtarët shqiptarë të Maqedonisë së Veriut, deri në momentin kur Alaba shkon dhe i mbulon gojën për të mos vijuar më tepër me ofendimet.


Por çfarë u tha nga Arnautoviç pas irritimit të tij? Në Serbi japin versionin e tyre.“Informer.rs“ zbulon fjalët e thëna nga goja e 32-vjeçarit dhe sipas tyre shkojnë të gjitha për Bejtullain e jo për Alioskin siç ishte përfolur.“Të q*** mamanë shqiptare“, ishte fraza e turpshme e thënë nga Arnautoviç.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas